‘BOZDOĞAN-6’ Operasyonuyla 47 DEAŞ Şüphelisi Yakalandı

Kategoride Diğer
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Türkiye genelinde DEAŞ terör örgütüne yönelik düzenlenen “BOZDOĞAN-6” operasyonları kapsamında 5 ilde 47 şüphelinin gözaltına alındığını duyurdu.
 
Bakan Yerlikaya, teröristlere göz açtırılmayacağını ve güvenlik güçlerinin üstün gayretleriyle mücadelenin aralıksız süreceğini vurguladı. Operasyonlar, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Başkanlığı ve Terörle Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda; İstanbul, Kırıkkale, Ankara, Adana ve Bursa’da gerçekleştirildi. İstanbul’da 22, Kırıkkale’de 1, Ankara’da 15, Adana’da 2 ve Bursa’da 7 olmak üzere toplam 47 şüpheli DEAŞ terör örgütü faaliyetleri çerçevesinde yakalandı.
 
Bakan Yerlikaya, 1 Haziran 2023’ten itibaren DEAŞ’e yönelik toplam 1.162 operasyon düzenlendiğini ve bu operasyonlarda 2.402 şüphelinin yakalandığını açıkladı. Operasyonları gerçekleştiren polis ekiplerinin kahramanlık ve özverili çalışmaları da övgüyle anıldı.
 
Operasyonlar, Türkiye’nin terörle mücadeledeki kararlılığını ve etkinliğini bir kez daha gösterirken, ulusal güvenliğin korunması ve halkın huzuru için yapılan çalışmaların devam edeceği mesajı verildi.
- Advertisement -- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir