Barista kursunun 250 kişilik kontenjanı bir günde doldu

Kategoride Diğer

ANTALYA – Kendi kafesini açmak ya da kahveye dair daha çok bilgi sahibi olmak isteyenlerin ilgi gösterdiği Antalya Muratpaşa Belediyesi’nin ücretsiz barista kursunda ikinci dönemi için açılan 250 kişilik kontenjan bir günde doldu.

Baristalık, son yıllarda hızla gelişen kahve sektörüyle birlikte başta gençler ya da kendi kafesini açmak isteyen girişimci, girişimci adayları arasında popüler olmaya başladı. Kahvenin hazırlanmasıyla birlikte sunumunu da içeren bu yeni mesleği öğrenmek isteyenlerin büyük ilgi gösterdiği Muratpaşa Belediyesi’nin ücretsiz barista kursunda ikinci dönem başlıyor. Dünyaca ünlü kahve markası Schiller’le birlikte gerçekleştirilen kursun 250 kişilik kontenjanı 24 saatte doldu. Kursta eğitimler, 23 Ocak’ta başlayacak. 25’şer kişilik gruplar halinde verilecek eğitimler, saat 09.00’dan 16.00’ya devam edecek. 40 saatlik teorik ve uygulamalı derslerin ardından barista adayları sınava girecek. Başaralı olanlar, barista sertifikası almaya hak kazanacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

Sarsılmaz ABD’de bir ödül daha aldı

Sarsılmaz, dünyanın en büyük avcılık ve atıcılık fuarı SHOT SHOW 2023’te sergilediği 42’si askeri 86’sı sivil ürün 100’ün üzerinde...

İlginizi Çekebilir