Antalya’da kulaçlar Cumhuriyetin 100. Yılı için atıldı

Kategoride Diğer

Antalya Büyükşehir Belediyesi Cumhuriyetin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında Konyaaltı Sahili’nde Cumhuriyetin 100. Yılı’nda Açık Deniz Yüzme Yarışı düzenledi. 85 sporcu 3 bin metrelik parkurda kulaçlarını Cumhuriyet için attı. Yarışmanın startını ve ödüllerini Başkan Böcek ve dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen birlikte verdi.

Konyaaltı Sahili 1 No’lu Ekdağ Plajı’nda düzenlenen Cumhuriyetin 100. Yılında Açık Deniz Yüzme Yarışı’nın startını Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve dünya rekortmeni milli sporcu Şahika Ercümen birlikte verdi. 59 erkek ve 26 kadın sporcu, başlama düdüğüyle birlikte dünyaca ünlü Akdeniz’in mavi sularına atladı. Kıyıdan da vatandaşlar ellerinde Türk bayraklarıyla  sporculara destek verdi. Yarışmanın ardından gerçekleşen ödül töreninde sporculara madalya ve ödüllerini Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ve Şahika Ercümen verdi.

Başkan Böcek, yarışmaya katılan tüm sporcuları tebrik ederek, “Cumhuriyetimizin 100. Yılında Antalya’da etkinliklerimiz tüm coşkusuyla sürüyor. Yurt içi ve yurt dışında ödül almış sporcuların da katıldığı anlamlı bir yüzme yarışması düzenledik. Milli gururumuz Şahika Ercümen’in de bugün aramızda olması bizleri mutlu etti. Tüm vatandaşlarımın Cumhuriyet Bayramını kutluyorum” diye konuştu.   

BUGÜN YÜZMEK GURUR VERDİ

Yarışmaya katılan sporcular, “Bugün Cumhuriyet ve Atatürk için yüzdük. Bizim için çok gurur verici bir yarışma oldu. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine ve sporculara olan desteğini biliyoruz. Büyükşehir Belediyesi’ne bu anlamlı yarışmayı düzenlendiği için teşekkür ederiz” diye konuştu.

Yarışmada birincilere 10 bin TL, ikincilere 7.500 TL ve üçüncülere ise 5 bin TL ödül verildi.

Yarışmada dereceye giren sporcuların listesi şu şekilde oluştu:

Kadınlar Genel Klasman

1.Talya Erdoğan

2.Tuna Erdoğan

3.Beren Çağman

Erkekler Genel Klasman

1.Emir Batur Albayrak

2.Emre Sarp Zeytinoğlu

3.Boran Atasoy

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir