Ulusal Kaya Tırmanış Şenliği yapıldı

Kategoride Diğer

Antalya’da, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nda düzenlenen ve 21 yıldır devam eden Ulusal Kaya Tırmanış Şenliği, Muratpaşa Belediyesi’nin destekleriyle Geyikbayırı’nda gerçekleşti.

Muratpaşa Belediyesi Abdullah Sevimçok Sivil Toplum ve İnovasyon Merkezi (ASSİM), Toroslar Doğa Sporları Kulübü (TODOSK) iş birliği ve Sümer Ezgü Sanat Akademisi’nin katkılarıyla düzenlenen şenlik için dağcılar, kaya tırmanışçıları ve doğa severler günün erken saatlerinde Geyikbayırı’nda bir araya geldi. Saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte Sümer Ezgü Sanat Akademisi öğrencileri zeybek oynadı.

TODOSK Başkanı Hasan Altuntaş, Ulusal Kaya Tırmanış Şenliği’nin bu yıl 21’incisini düzenlediklerini belirterek, “Muratpaşa Belediyesi ASSİM’le ortaklaşa organize ettiğimiz bu anlamlı günde cumhuriyetimizin 99. yılını coşkuyla kutluyoruz. Ulusumuzun karakterine en çok yakışan idare biçimi cumhuriyet hepimize emanet” diye konuştu.

Etkinlikte profesyonel kaya tırmanışçıları, yükseklikleri ise 15 ve 50 metre arasında değişen rotalara tırmandı. Şenlikte ayrıca bu sporu denemek isteyenler, temel tırmanış teknikleri ve ip düğümlerinin gösterildiği eğitimin ardından kısa rotalarda emniyetli tırmanış gerçekleştirdi. Bununla birlikte etkinliğe katılanlar antik Likya kenti Trebenna’da doğa yürüyüşü de yaptı.

 

 

 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir