Taha Gürbüz yeni şarkısı Çelebi ile müzikseverlerle buluştu

Kategoride Diğer

Taha Gürbüz’ün yeni şarkısı Çelebi 2 Eylül Cuma günü tüm dijital platformlarda

Müzikseverlerin bağımsız müzik sahnesinden tanıdığı Taha Gürbüz’ün, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı albümün “Çelebi” isimli üçüncü teklisi 2 Eylül Cuma günü tüm dijital platformlarda müzikseverlerle buluştu. Şarkının klibi ise Taha Gürbüz’ün YouTube kanalından izlenebilecek.

Bağımsız müzik sahnesinin sevilen isimlerinden Taha Gürbüz, önümüzdeki aylarda yayınlayacağı albümünün üçüncü teklisi “Çelebi”yi 2 Eylül Cuma günü tüm dijital platformlarda dinleyicilerinin beğenisine sundu. Şarkının klibi ise sanatçının YouTube kanalında yayında.

Taha Gürbüz, “Çelebi” adını verdiği şarkısında kendi dünyasından ve ilişkisinden bunalıp kendini yollara vuran ve sonrasında mutluluğun ve aradığı huzurun uzaklarda değil, geride bıraktığı kadında olduğunu farketmesini konu alıyor.

Bir yolculuğu ve geri dönüşü anlatan, bir aşk ve yol şarkısı olan “Çelebi”, trompet partisyonları, gitar ve synthesizer sesleriyle retro tınılar barındıran dingin ve orta tempo bir şarkı.

Sözü, müziği ve düzenlemesi Taha Gürbüz’e ait olan, tüm kayıtları müzisyenin home stüdyosu ve Müzikal İşler Stüdyosu’nda tamamlanan “Çelebi”nin mix ve mastering’ini Pinhani grubundan tanıdığımız Eray Polat üstlendi. “Çelebi”nin fotoğraf çekimlerini ise fotoğraf sanatçısı Ali Kaleli gerçekleştirdi. Şarkının Umut Can Sevindik yönetmenliğinde Kısırkaya’da çekilen klibi de sanatçının YouTube kanalında müzikseverlerle buluşuyor.

Çelebi, 2 Eylül Cuma günü tüm dijital platformlarda yerini aldı.

Taha Gürbüz, 2017 yılında ilk solo albümü Manyak’ın ardından, 2018 yılından beri yayınladığı EP ve teklileri müzikseverlerin beğenisine sunuyor.

 

ÇELEBİ

Söz – Müzik/Düzenleme: Taha Gürbüz

Synths / Keyboards / Akustik ve Elektrik gitar: Taha Gürbüz

Davul: Caner Koyuncu

Bas gitar: Volkan Topakoğlu

Trompet Düzenleme: Alpay Vural

Trompet: Ege Cengiz

Geri Vokal: Çiğdem Doğmuş

Kayıt: Taha Gürbüz Home Studio – Müzikal İşler Stüdyosu

Mix & Mastering: Eray Polat

Yapım: Taha Gürbüz

Yayın: JokerStore

Fotoğraf: Ali Kaleli

Klip Yönetmen: Umut Can Sevindik

Menajer / Basın İletişim: İnci Şirin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir