Kaş Ova Spor Salonu’nda inşaat bitti ikmal çalışmaları başladı

Kategoride Diğer

Antalya Büyükşehir Belediyesi, inşaatını tamamladığı Kaş Ova Spor Salonu Projesi’nde ısıtma, soğutma, zemin kaplama ve tribün imalatlarına başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Kaş İlçesi Ova Mahallesi’nde yer alan çok amaçlı spor salonu projesi toplam 18 bin metrekarelik arsa üzerinde inşa edildi.  2 bin 600 metrekare kapalı alana sahip spor salonunun inşaat aşaması 7 milyon 555 bin TL bedel ile tamamlandı.

İKMAL İHALESİ YAPILDI

Spor salonunun ikmal ihalesi 6 milyon 700 bin TL +KDV bedel ile gerçekleştirildi ve sözleşmesi imzalanarak çalışmalara başlandı. Bu ihale kapsamında çevre düzenlemesi, elektrik, ısıtma, soğutma, zemin kaplama ve tribün imalatları yer alıyor. Projenin tamamlanmasıyla Ova Spor Salonu, Kaş’ın en önemli spor merkezi olacak.

BİRÇOK SPOR DALINA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Bölge halkının daha iyi fiziki şartlar da spor yapabilmesi amacıyla tüm detayların düşünüldüğü Kaş Ova Spor Salonu Projesi, voleybol, hentbol, basketbol gibi birçok spor dalına ev sahipliği yapacak. Projenin zemin katında değişik ebatlarda 4 adet soyunma odası mevcut. Aynı zamanda bu katta seyircilerin kullanabileceği bir kafeterya ve tuvaletler bulunuyor. Üst katta ise 6 adet ofis, 1 adet hakem odası, tuvaletler ve personelin kullanabileceği bir adet mutfak yer alıyor. Proje kapsamında açık alanda ise 60 araçlık otopark da bulunuyor.

MODERN BİR SPOR SALONUNA KAVUŞACAK

İleriye dönük olarak zamanla farklı spor tesislerinin ve farklı birimlerin de yer alabilmesine olanak sağlayacak şekilde planlanan projede bu tesisler için rezerv alan da bulunuyor. Projenin tamamlanmasıyla birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi Kaş’ın Ova Mahallesi’ne modern bir spor salonu kazandıracak.

 

- Advertisement -- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir