Ayşe Mermerci, Gökçehöyük’e Yepyeni Bir Vizyon Getiriyor

Kategoride Diğer

Ankara Gölbaşı Gökçehöyük mahallesinin ilk kadın muhtar adayı Ayşe Mermerci, mahalle sakinlerine yönelik kapsamlı projelerle dolu bir vizyon sunuyor. Mermerci’nin öncülüğünde hayata geçirilecek projeler, mahallenin her kesimine dokunarak adeta bir dönüşüm vadederken, toplumsal dayanışmayı ve eşitliği öne çıkarıyor.

Eşitlik ve Adalet Temel İlke: Ayşe Mermerci, projelerinde ırk, dil, din, mezhep, cinsiyet ve siyasi görüş ayrımı yapmadan mahalle halkına eşit, adil ve şeffaf bir hizmet sunmayı hedefliyor. Bu temel ilke, mahalle sakinlerinin her bir ferdini kucaklamayı amaçlıyor.

Ayşe Mermerci Muhtar Adayı
Ayşe Mermerci Muhtar Adayı

Eğitim, Sağlık ve Hukuk Danışmanlığı: Mermerci’nin projeleri arasında, mahalle sakinlerine eğitim, sağlık ve hukuk danışmanlığı hizmetleri de bulunuyor. Bu sayede, mahalle halkının temel ihtiyaçlarına yönelik kapsamlı bir destek ağı oluşturulması hedefleniyor.

Sosyal Sorumluluk Projeleri: 65 yaş üstü mahalle sakinlerinin evde bakım, sağlık ve sosyal ihtiyaçlarını karşılamak adına kurumlarla iş birliği öngören projeler, yaşlılarımızın daha iyi bir yaşam sürmelerine katkı sağlayacak.

Eğitim ve Gençlik Projeleri: Çocukların yeteneklerini keşfetmelerini destekleyerek hayallerinin peşinden koşmalarına rehberlik etmeyi amaçlayan projeler, gençlerin sosyal, kültürel ve eğitim alanlarında desteklenmesini öngörüyor. Bu kapsamda, örgün lisans programı kazanan gençlere muhtarlık maaşından ödül verme ve spor alanında kendi alt yapılarını oluşturmaya yönelik projeler öne çıkıyor.

Ayşe Mermerci Muhtar Adayı
Ayşe Mermerci Muhtar Adayı

Kadın Kooperatifi ve Kültür Evi: Kadınların el emeği göz nuru ürünlerinin sergileneceği “Gökçehöyük Mahallesi Kadın Kooperatifi” kurma ve spor ile kültür etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan yeni bir “Kültür Evi” oluşturma projeleri, mahallenin sosyal ve ekonomik alanlarda güçlenmesine katkı sağlayacak.

Acil Afet Durum Planı ve Çevre Düzenlemeleri: Mahalle sakinlerinin can ve mal güvenliğini korumak amacıyla acil afet durum planını hayata geçirmeyi hedefleyen projeler, aynı zamanda çevre düzenlemeleri ve sıfır atık projelerini içeriyor.

Sosyal Etkinlikler ve Kültür Merkezi: Geleneksel hale getirilecek etkinlikler, mahallenin sosyal alanlarının, parklarının ve yürüyüş yollarının hayata geçirilmesini öngörüyor. Ayrıca, mahallenin kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapacak olan “Gökçehöyük Mahallesi Kültür Merkezi” projesi de dikkat çekiyor.

Ayşe Mermerci’nin bu kapsamlı projeleriyle Ankara Gölbaşı Gökçehöyük mahallesi, daha yaşanabilir ve güçlü bir topluluk olma yolunda önemli adımlar atmaya hazırlanıyor.

Ayşe Mermerci Muhtar Adayı
Ayşe Mermerci Muhtar Adayı
- Advertisement -- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir