Antalya Büyükşehir Belediyesi EXPO 2021 Hatay’a hazır

Kategoride Diğer

Antalya Büyükşehir Belediyesi 1 Nisan’da kapılarını açmaya hazırlanan EXPO 2021 Hatay için son hazırlıklarını tamamladı. Büyükşehir Belediyesi Expo’da Antalya’yı düğmeli evler ile temsil edecek. EXPO alanında yapımı tamamlanan Antalya evinin çevre düzenlemesinde sona gelindi.

“Medeniyetler Bahçesi” ana temasıyla 1 Nisan’da kapılarını açmaya hazırlanan EXPO 2021 Hatay’da son hazırlıklar sürüyor. EXPO’nun katılımcılarından biri olan Antalya Büyükşehir Belediyesi de alanda son hazırlıklarını sürdürüyor. Antalya’yı temsil edecek düğmeli evin inşaatı tamamlanırken, evin bahçesi Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin kendi seralarında ürettiği bitkilerle donatılıyor.

BİTKİLER TOPRAKLA BULUŞUYOR

2021’in Aralık ayı sonunda açılması planlanan ancak pandemi nedeniyle açılışı 1 Nisan 2022’ye ertlenen Hatay EXPO’da geri sayım başladı. 2016 yılında Türkiye’nin ilk EXPO’suna ev sahipliği yapan Antalya’nın, EXPO 2021 Hatay’da yer almasına büyük önem veren Başkan Muhittin Böcek’in talimatıyla, Antalya’nın temsil edeceği alanda çalışmalar titizlikle yürütülüyor. Büyükşehir Belediyesi’nin kendi seralarında ürettiği bitkiler toprakla buluşturuluyor. EXPO 2021 Hatay’da Antalya’nın tanıtılacağı düğmeli evlerde tema olarak yangın, kuraklık ve iklim değişikliği konusu işlenecek. Geçtiğimiz yaz yaşanan Manavgat yangın felaketine dikkat çekmek amacıyla yangın fotoğraflarından oluşan bir sergi de yer alacak.

EN GÜZEL BAHÇELERDEN BİR TANESİ

Hatay Belediyesi EXPO Genel Sekreteri İhsan Çakar, Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin de EXPO’da yer almasından mutluluk duyduklarını belirterek, “En güzel bahçelerimizden bir tanesi de Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin bahçesi. Bu kapsamda öncelikle Büyükşehir Belediye Başkanımız Muhittin Böcek’e ve tüm ekibine çok teşekkür ediyoruz. Onlar gerçekten çok özverili bir şekilde bahçelerini bitirmek üzereler” dedi.

ANTALYA TANITILACAK

EXPO 2021 Hatay’da, Antalya’nın kültürel, folklorik, bitkisel ve tarihi güzelliklerinin uluslararası alanda tanıtımı yapılacak. Antalya Büyükşehir Belediyesi kendisine ayrılan alanda Akseki ve İbradı ilçelerindeki tarihi ‘Düğmeli Evler’ temalı bir yapı ile yer alacak. Düğmeli evin içinde Antalya’nın tarihi ve turist değerli tanıtılacak.

ANTALYA GÜNLERİ DÜZENLENECEK

EXPO kapsamında ‘Antalya Günleri’ etkinlikleri de düzenlenecek. Bu kapsamda Büyükşehir Belediyesi Antalya Şehir Tiyatroları (AŞT) sevilen oyunlarını sahneleyecek. Antalya Büyükşehir Belediyesi Bandosu ve Antalya Senfoni Orkestrası da konserler verecek. Ayrıca Antalya bölgesinin yöresel müzikleri ve halk oyunları gösterileri sahnelenecek.EXPO’da Antalya’nın yöresel lezzetleri de ziyaretçilerle paylaşılacak. Fuara gidenler Antalya piyazı, kabak tatlısı, portakal ve turunç reçeli gibi Antalya’ya özgü lezzetleri tatma imkanı bulacak.

- Advertisement -- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir