Anne – kız DJ’lik kursuna katıldılar

Kategoride Diğer

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği DJ kursuna anne – kız Arife ve Asya Çalışır, birlikte katıldı. Anne Çalışır, ritimlere hakim olmanının çok güzel olduğunu söylerken Asya Çalışır ise “2 şarkıyı en azından hissettirmeden geçiş yapmayı başardım. Bu da en azından iyi hissettiriyor. Başarabilmiş olmak” dedi. 

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya’da, Muratpaşa Belediyesi DJ olmak, tatil yerlerinde, konserlerde müzik akışını kontrol etmek, ortama en uygun müziği seçmek ve müzikler arası geçişleri uyumlu şekilde yapmak isteyeler için ücretsiz kurs düzenledi. DJ Daraske adını kullanan Murat Aydın tarafından verilen eğitimler 3 hafta boyunca cumartesi ve pazar günleri devam etti. Kurs, Türkan Şoray Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Programa 20 kursiyer katılırken bu hafta sonu son ders yapıldı.  

DJ Murat Aydın, eğitimin ilk bölümünde elektronik müziğin ve DJ’liğin tarihini anlattıklarını belirterek, “İkinci bölümde teknik bilgiler verdik. Üçüncü bölümde uygulamasını yaptırdık” dedi. Eğitime katılanların temel düzeyde DJ’lik yapacak bilgiye sahip olduklarını belirten Aydın, “Otelde, plajlarda ya da arkadaşlarıyla bir doğum gününde çalacak kadar DJ’lik öğrenmiş olacaklar. Sonrasında da internette var olan bilgiler ışığında çalışarak kendilerini geliştirebilirler. Eğitime katılan 20 kişiden birinin en azından gelecek günlerde ismini duyacağımızdan eminim” diye konuştu.

Eğitime annesiyle katılan 15 yaşındaki Asya Çalışır, video kurgu işleriyle yakından ilgilendiğini belirterek “İşin ses boyutu ile de tanışmak için annemin de ‘Hadi gidelim’ demesiyle bende kursa başlamak istedim. Mix yaptık biraz. 2 şarkının arasındaki geçişi öğrendik. 2 şarkıyı en azından hissettirmeden geçiş yapmayı başardım. Bu da en azından iyi hissettiriyor. Başarabilmiş olmak” diye konuştu. Anne Arife Çalışır ise “DJ’lik aslında kolay gibi görünüyor ama gerçekten zor. Emek vermek gerekiyor. Her işte olduğu gibi keyifli de. Hani o ritimlere hakim olmak ve burada olmak güzeldi” dedi.  

- Advertisement -- REKLAM -
Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir