Akdeniz Üniversitesi birincilikleri kimseye kaptırmadı

Kategoride Diğer

Akdeniz Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Akdeniz Üniversitesi Bisiklet Topluluğu’nun (AKÜBİT) düzenlediği, ‘Akdeniz Üniversitesi Üniversitelerarası IV. Dağ Bisikleti Yarışı’, 17-18 Aralık 2022 tarihinde gerçekleştirildi.

Akdeniz Üniversitesi Kampüsü içinde yer alan dağ bisikleti parkurunda gerçekleşen yarışmaya çeşitli üniversitelerden 10 kadın ve 34 erkek sporcu olmak üzere toplam 44 öğrenci katıldı.

AKDENİZ HEM BİREYSELDE HEM DE TAKIM KATEGORİSİNDE BİRİNCİ

Akdeniz Üniversitesi Öğr. Üyesi Prof. Dr. Gökhan AKKOYUNLU danışmanlığında bireysel kategoride  yarışan Yaren Sarı birinci, Ahmet Can Akpınar ikinci olurken, takım kategorisinde de Akdeniz Üniversitesi Kadın ve Erkek Dağ Bisikleti Takımı birinci oldu.

Gazi Üniversitesi’nden 4 kadın, 9 erkek, Hacettepe Üniversitesi’nden 1 erkek, Ankara Üniversitesi’nden 3 kadın, 7 erkek, Uşak Üniversitesi’nden 1 erkek, Dokuz Eylül Üniversitesi’nden 1 erkek ve Akdeniz Üniversitesi’nden 3 kadın, 15 erkek öğrencinin üniversitelerini temsilen katıldıkları yarışmada toplam 10 kadın ve 34 erkek bisiklet yarışçısı öğrenci yarıştı. Parkuru çok beğendiklerini söyleyen öğrenciler, havanın da güneşli olmasıyla çok güzel bir yarış çıkardıklarını dile getirdiler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Son Eklenenler

İlginizi Çekebilir